3 czerwca 2023, sobota

ITPolandMeeting – sytuacja na rynku IT w kontekście wojny w Ukrainie

Już niebawem, bo 08.02.2023 odbędzie się #ITPolandMeeting.

Jest to pierwsze z cyklu spotkań poświęconych zagadnieniom związanym z rozwojem branży IT oraz współpracy ponadnarodowej pomiędzy firmami na rynku Europejskim i światowym.

8 lutego grono ekspertów z Polski i zagranicy będzie dyskutowało o sytuacji w sektorze IT w kontekście wojny w Ukrainie. Tematem przewodnim będzie relokacja podmiotów, które z powodu ataku Rosji na Ukrainę przeniosły swój biznes do Polski. Spotkanie składać się będzie z trzech paneli dyskusyjnych oraz prezentacji klastra IT Poland Technology Cluster, który powstał w celu wspierania firm IT i High – Tech w środowisku ponadnarodowym.

Dlaczego warto wziąć udział w wydarzeniu?

W wyniku działań wojennych wiele firm relokuje swoje centra działania do krajów Europy zachodniej. Prym, wśród krajów wybieranych jako miejsce relokacji, wiedzie Polska, która przyjęła ponad 28 proc. uciekających przed wojną specjalistów z branży IT.

Podejmowana decyzja o relokacji, sprawia, że rynek IT w Polsce przechodzi bardzo dynamiczny proces zmiany.

W niektórych przypadkach, wojna mogła mieć negatywny wpływ na handel i inwestycje między Polską a Ukrainą. Jednocześnie konflikt mógł stworzyć nowe okazje dla polskich firm IT, np. w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego czy też rozwiązań kryzysowych.

Te właśnie procesy związane z relokacją i zmianami zachodzącymi w branży IT będą stanowić sedno rozważań podczas pierwszej odsłony #ITPolandMeeting.

Skupimy się na trzech panelach dyskusyjnych poświęconym:
– Źródłom finansowania,
– Ekosystemom w sektorze IT i Tech,
– Subiektywnym spojrzeniom na sektor IT i Tech.

Wszystkich chętnych do udziału w wydarzeniu zapraszamy do rejestracji na stronie ITpoland.io

Powiązane artykuły

spot_img

Wywiady