2 października 2023, poniedziałek

Rozwiązania IT dostosowane do potrzeb ukraińskich przedsiębiorców

Firma SolutionsBay oferuje nowoczesne rozwiązania IT dostosowane do potrzeb ukraińskich przedsiębiorców, którzy działają na rynku polskim i ukraińskim. W ofercie są zarówno urządzenia mobilne ułatwiające prowadzenie biznesu, jak i oprogramowanie dostosowane do przepisów w obu krajach.

MATERIAŁ PARTNERSKI

Rozmowa z Marcinem Bajdą, założycielem i prezesem firmy SolutionsBay.

Dla jakiego profilu firm rozwiązania SolutionsBay są najkorzystniejsze?

Ofertę kierujemy przede wszystkim do małych i średnich firm, w tym jednoosobowych działalności gospodarczych. Rozwiązania świetnie sprawdzają się we wszystkich branżach, bo nasze oprogramowanie jest uniwersalne, co zaś kreuje kolejny atut – z naszych systemów mogą korzystać zarówno firmy już działające, jak i te, które dopiero funkcjonowanie na polskim rynku.

Jakie wymieniłby pan top-3 funkcjonalności SolutionsBay skierowane do przedsiębiorców z Ukrainy?

Po pierwsze, przy obsłudze kluczowej aplikacji – Standard ERP – zapewniamy bezpłatną możliwość korzystania z ukraińskiej i rosyjskiej wersji językowej, oprócz standardowej polskiej wersji. Możemy sobie wyobrazić sytuację, gdy w firmie pracują nie tylko Ukraińcy – z których część preferuje język ukraiński, a część rosyjski – ale również Polacy. Każdy z nich będzie mógł ustawić sobie najbardziej pasujący język aplikacji, aby efektywnie wykonywać swoje obowiązki. Ponadto w preferowanym języku opisane będą też raporty, przyciski i pozostałe dostępne funkcje. Dodatkowo dzięki tylko tej jednej aplikacji możliwe jest prowadzenie firmy zarówno w Polsce jak i w Ukrainie jako dwóch oddzielnych podmiotów gospodarczych z możliwością konsolidacji ich wyników finansowych. Dla tych, którzy mają firmę w Ukrainie i chcą założyć ją również w Polsce Standard ERP umożliwia prowadzenia obu firm za pomocą jednej tylko aplikacji, z jednym interfejsem. Nie ma więc potrzeby uczenia się i pamiętania jak wystawić fakturę w jednym albo drugim kraju, gdyż dzięki aplikacji proces ten wygląda identycznie. Co więcej dla przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą aplikacja ze standardowymi funkcjami jest również dostępna gratis.

A pozostałe dwie kluczowe funkcjonalności dla ukraińskich przedsiębiorców?

Drugi element oferty warty podkreślenia to możliwość zakupienia szerokiej gamy urządzeń niezbędnych każdemu nowoczesnemu przedsiębiorcy: smartfonów, tabletów czy komputerów. Mamy w swojej ofercie smartfony z oprogramowaniem Android, komputery z systemem Windows oraz pełną linię produktów marki Apple. Sprzęt można zamówić i kupić w jednym miejscu i wybrać najbardziej odpowiadającą opcję finansowania: leasing, kredyt czy płatność czynszu miesięcznego. Dla klientów indywidualnych możemy wystawić dokument TaxFree z możliwością zwrotu pełnej stawki VAT w wysokości 23%.

I trzeci element wyróżniający naszą ofertę to szereg usług dodatkowych jak sprzedaż kart SIM do rozmów i mobilnego Internetu czy – dla bardziej wymagających przedsiębiorców – możliwość wynajęcia serwerów wirtualnych albo macierzy pamięci w Data Center. Dla tych, którzy chcieliby pobierać płatności z wykorzystaniem kart płatniczych zapewniamy nowoczesną aplikację SoftPOS. SoftPOS można zainstalować na zwykłym smartfonie z oprogramowaniem Android, dzięki czemu smartfon zmienia się w mobilny terminal płatniczy. Jest to w pełni bezpieczne rozwiązanie, gwarantowane przez giganta światowego w obszarze płatności, czyli firmę WorldLine, której jesteśmy autoryzowanym dealerem.

Jakie są dalsze plany dotyczące wprowadzania nowych funkcjonalności systemu?

Przede wszystkim chcielibyśmy upewnić się, że propozycja SolutionsBay spotka się z uznaniem przedsiębiorców z Ukrainy. Zakładamy, że to właściwy kierunek i nadal będziemy dopasowywać ofertę do konkretnych oczekiwań ukraińskich klientów, tak aby SolutionsBay stał się pierwszym wyborem dla tego segmentu biznesu. Prowadzimy też dwa istotne projekty, które wzbogacą ofertę. Już niedługo zaproponujemy naszym klientom kasę fiskalną – drukarkę – w formie oprogramowania na smartfon z Androidem. Koszt miesięcznego abonamentu utrzymany będzie na poziomie zaledwie kilkudziesięciu złotych w porównaniu do ceny zakupu kasy fiskalnej na poziomie ok. 2 tys. złotych. Dzięki temu innowacyjnemu rozwiązaniu zwykły smartfon będzie służył nie tylko do rozmów, wiadomości tekstowych i surfowania po Intrenecie, ale będzie też terminalem płatniczym i kasą – drukarką – fiskalną. Jestem przekonany, że jeszcze długo na rynku nie będzie bardziej konkurencyjnego rozwiązania.

Kolejny element skierowany do przedsiębiorców z Ukrainy, nad którym obecnie pracujemy związany jest z uproszczeniem papierologii, która jest zmorą wielu firm z sektora MŚP w Polsce. Prowadzimy rozmowy z bankami, aby maksymalnie uprościć procedurę zakładania kont indywidualnych i firmowych dla osób z paszportem ukraińskim. To kolejny element, dzięki któremu ukraińscy przedsiębiorcy korzystający z rozwiązań SolutionsBay będą mogli skupić się jedynie na czystym biznesie, a nie na formalnościach czy działaniach operacyjnych.

Powiązane artykuły

spot_img

Wywiady